Londýn 2024 – den druhý – Hampton Court Palace a Painshill Park

Po vzrušujícím prvním dni v Londýně jsme se rozhodli prozkoumat více. Na programu byl výlet do Hampton Court Palace, krásného historického sídla, které se nachází nedaleko Londýna a plán byl stihnout i nádherný Painshill Park. S dcerou jsme se vydaly vlakem z londýnské stanice Waterloo a brzy jsme dorazily na místo, kde se setkává minulost s přítomností.

Hampton Court Palace: Krása a historie

Po příchodu jsme se ocitly uprostřed nádherných zahrad a impozantního paláce. Hampton Court Palace je královský palác nacházející se v londýnské čtvrti Richmond upon Thames, asi 12 mil jihozápadně od centra Londýna na břehu řeky Temže. Jeho historie sahá až před dobu vlády Jindřicha VIII. a jeho architektura a interiéry jsou nesmírně zajímavé a připadáte si zde jako když projdete kouzelnými dveřmi do minulých století. Je ovšem vyhlášený také svými kvetoucími zahradami a malebnými jezírky.

A pak přišel pro dceru ten nejzábavnější okamžik: Lov na zlatého zajíčka! Malí dobrodruzi běhali po zahradách Hampton Court, aby hledali zlatého zajíčka skrytého mezi keři a stromy. Bylo to jako hledání pokladu!

Hampton Court Palace nás okouzlil svou krásou a historií. A my jsme si odnesly nejen vzpomínky, ale také zlatého zajíčka jako symbol našeho dobrodružství.

Painshill Park: Klenot v krajině

Po návštěvě Hampton Court jsme nasedli na autobus a přesunuli se do města Cobham, kde jsme se vydali do Painshill Parku, jednoho z nejkrásnějších příkladů anglického krajinářského parku 18. století. Park byl navržen a vytvořen mezi lety 1738 a 1773 Charlesem Hamiltonem. Procházeli jsme se kolem Five Arch Bridge, kde se nám naskytl úchvatný výhled na okolní krajinu. Naše dobrodružství pokračovalo kolem Turkish TentTemple of BacchusGothic Tower a The Waterwheel. Největším lákadlem byla ale Crystal Grotto – magická jeskyně s třpytícími se krystaly a bublající vodou. Na slunečný den dopadaly paprsky světla skrze střechu jeskyně, což krystaly ještě více rozjasňovalo. Bylo to jako v pohádce!

Most The Chinese Bridge byl právě v opravě, takže jsme ho překonaly pomocí dočasného plovoucího pontonového mostu – pro mne velmi dobrodružné! Dále jsme se dostaly ke Gothic Temple, odkud jsme obdivovaly krásné výhledy na park. Cestou jsme se ještě zastavily u Ruined Abbey a Boathouse. A v podvečer už jsme kombinací autobusu a vlaku mířily zpět do Londýna.

Závěr druhého dne

Tento den byl jedním z těch, které budeme pamatovat navždy. A Hampton Court Palace? To je místo, kam se rádi vrátíme, ať už kvůli jeho historii nebo úchvatným zahradám.

Celkem jsme tento den nachodily 20 km, ale protože bylo vše rozvrženo tak, abychom si i odpočinuly a hlavně aby to bylo i pro dceru zajímavé, ani jedna z nás nebyla nijak zmožena a rozhodně jsme byly obě nadšené z vydařeného dne a už jsme se těšily na další dobrodružství. Co nás asi čeká další den? To se dozvíme brzy!

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek